Jeseník

Datum konání: 25. - 27. 06. 2010
Datum vydání: 27. 09. 2010
Zápis vytvořili: Vendik, Ivoš
Fotogalerie

Vážené dámy, Vážení pánové, poslechněte zvěst, která se stala v městě Jeseníku Léta Páně dvoutisícidesatém v měsíci červenci kdy na náměstí proběhla velká a slavná bitva na čtverci o rozměrech 10 x 10 metru. Předvoj vedený naším sličným panem Hibem , jeho sličnou panou Kikinou a jejich věrným ořem „Hjůndajka“ v doprovodu věrného hlídacího psa Ušinky , Vency, Martina a Meďoše. Předvoj uzavíralo „Micubiši“, které vedla navigace. Zklamala….

Nakonec jsme se díky dobré konstalaci hvězd jsme se dopravili do města Jeseníku a rovnou vydrancovat nejbližší krám Kaufland. Místní trubač jménem intercom si vyžádal naši ctěnou přítomnost na informacích. Ctihodní občané města byli mírně v šoku, když se za šermířskou skupinu dostavily 2 sličné děvy. Po nasměrování do ležení, jsme s našimi spolubojovníky postavili náš tábor.

Před tím než dojel zbytek vojska, nastala noc plná neřestí, alkoholu, vášně a spánku, jenž udatně bojoval s kocovinou.

V sobotu se nikomu z nás nechtělo vstávat, ale museli jsme, čekala nás bitva. Žold nám slíbili po boji, ale jídlo jsme dostali ještě předem, aspoň nějaké pozitivum. Řízek a bramborový salát na plastových talířcích bylo milé osvěžení v úděsném vedru, jen jsme s platovými příbory vypadali jak banda socek, která se pere o stín na schodech. Ale ta banda socek byla nebezpečná. Naše hrdinství a bojeschopnost se projevila v bitvě. Do posledního muže/ženy jsme všichni padli

A jak je možné, že existuje tento zápis?? Neznáte spirituální poradnu?? Duchové se vrátili do tábora a až do brzkých ranních hodin hýřili. Sbalili tábor a odjeli zpět do svých táborů.

No nebyla to skvělá akce?? .,-

DSC_0632.JPG


Přihlášení

Aktuality

Tenczyn

27. 07. 2020

O víkendu 1. a 2. 8. vyrazíme do Polska, kde se zúčastníme rekonstrukce dobývání zámku Tenczyn švédskou armádou roku 1655.

Bitva na Vraždě 2020

20. 07. 2020

Dne 25.7.2020 proběhne volná rekonstrukce bitvy mezi českou stavovskou a císařskou armádou na skutečném místě střetu (u vesnice Mladý Smolivec). Tato bitva patřila k jedním z posledních vítězství stavovské armády před bitvou na Bílé Hoře.

Více informací o akci zde: https://www.facebook.com/events/181719313257752/

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme zúčastnili setkání s polskými skupinami v polském a českém Těšíně a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Vzhledem k aktuální situaci ohledně COVID-19 byla akce bez diváků.

Starší aktuality