Sedlnice

Datum konání: 14. 07. 2018
Datum vydání: 31. 12. 2018
Zápis vytvořil: Jan Galia - Zrzečka

Dobrý den pane Knápku! Tak jak se máte střelci?

Dobrý den paní redaktorko, rád Vás vidím a konstatuji- máme se dobře.

Ale nebuďte tak strohý, trochu to rozveďte! Vy jste jak voják. :-)

Dobrá :-), použiji tedy slova kolegy pokladníka, který rád píše Lašským nářečím, což snad nebude vadit, jelikož i Sedlnice patří do Lašské brány Beskyd..

_sedlnice_1.jpg

Tuž mamy se fajně, syce ešče něni koněc roka, ale už možem pomaly bilancovať. Učasnili zmy se Dňa obce, dobre to bylo, aji s tu Enifer zmy se vyfotili, nědavno zmy byli na, vim, Zažít Sedlnice jinak, ale my temu stejnak pravimy Vařeni buřtgulaša (letos vařyl přeceda aji z manželku) a už nebyli posledni jak ja ze Šlezu loni. No ale my vimy, že obec třeba reprezentovať i na venek, tuž ti pajtaši co se tak radi převlekaju do tych hystoryckych hader byli baj v Brně, Pisku, Frydku Pistku, Časlavi a tak, klidně se možete ku nim přidať gdo chcetě zažiť Waterlo, bo aji tam jezďu střylať po sobě. Nebo ti kowbojove naši kamaradi, sy přectavte, že pro taku ďuru jak su Sedlnice vystřylali 1 misto v mistrovstvi ČR 2018! Ale to neni všecko, byli prvni aji na mistrovstvi Slovenska! Ku temu aji 3 druhe mista v inych kategoryjach! Na mistrostvi Evropy v Opařanach, kaj jezďu i Ameryčani, byli zase Prvni(!!), třeti, štvrte a aji sedme misto vystřylali! No potem ti co sy hraju na Vojaky v zaloze- tež mistřy republiky! No a naše děcka, teda Eichlerove děcka- tež medajle, tuž co by zme chtěli , no ni?

_sedlnice_2.jpg

No krásné! A co Vás čeká dále?

Tuž konečně ať ta protihlukova stěna co na ňu přyspěl i Kraj Moravskoslezský je dostavjana a možem se těšiť na vanoce a zymu, ať z teho hycu co byl letos a z tych fofru co byly trochu odpočněm a vychladněm na přyšti rok, aby zmy se konečně umistili na bedně i v tym buřtgulašu..... :-)

Děkuji za rozhovor! Není zač a hezký podzim všem přejí sedlničtí střelci!


Přihlášení

Aktuality

Tenczyn

27. 07. 2020

O víkendu 1. a 2. 8. vyrazíme do Polska, kde se zúčastníme rekonstrukce dobývání zámku Tenczyn švédskou armádou roku 1655.

Bitva na Vraždě 2020

20. 07. 2020

Dne 25.7.2020 proběhne volná rekonstrukce bitvy mezi českou stavovskou a císařskou armádou na skutečném místě střetu (u vesnice Mladý Smolivec). Tato bitva patřila k jedním z posledních vítězství stavovské armády před bitvou na Bílé Hoře.

Více informací o akci zde: https://www.facebook.com/events/181719313257752/

Těšín

30. 06. 2020

V sobotu 20.6.2020 jsme zúčastnili setkání s polskými skupinami v polském a českém Těšíně a střeleckého tréninku na obou březích řeky Olše. Vzhledem k aktuální situaci ohledně COVID-19 byla akce bez diváků.

Starší aktuality